Dobrý den, jsem Vít,

a přes deset let s vámi spolupracuji na obnovení důvěry ve vašich vztazích.

Nejčastěji spolupracuji s těmi z vás, kteří se nejraději učí praxí, rádi a často přemýšlí, a potřebují tomu, co se jim ve vztazích děje, nejprve porozumět.

A právě tato příležitost, zpřístupnit práci s partnerskými vztahy nám všem, se postupně stala i mým profesním záměrem a odpovědí na otázku PROČ tuto práci dělám dál i poté, co jsem ji sám ke zkvalitnění, obnově a léčbě svých vztahů začal aktivně využívat.

S vlastní sebe prací jsem vědomě začal před čtrnácti lety, když mi skončil můj čtvrtý dlouhodobý partnerský vztah.

Jako člověk, který se nejlépe učí praxí, jsem si vybíral vzdělávací kurzy, výcviky a semináře, které mi tuto moji potřebu a schopnost přeměny umožňovaly rozvíjet současně.

V roce 2014 jsem ke svému vlastnímu procesu obnovy připojil facilitaci mužského kruhu v Českých Budějovicích, který jsme s dvěma kolegy po dokončení výcviku Cesta pravého muže založili. Postavil jsem se tak současně i na druhou stranu tohoto procesu.

Během dalších let následovaly skupinové výcviky v oblastech mužských kruhů, byznys kruhů, práce s mužsko-ženskou polaritou, párových a partnerských způsobů vztahování.

K podpoře dokončení celého procesu, jsem opakovaně spolupracoval s odborníky i na individuální úrovni.

Tento typ individuální spolupráce se postupně propojil s mojí schopností, kterou stále objevuji a rozvíjím nadále i jako svoji dovednost, dovolit si být sám sebou. Ve spojení sám se sebou, s mými milovanými, přáteli, mentory s vámi všemi. Zrovna tak, jak je to právě v danou chvíli nejlépe možné.

K individuální terapeutické praxi jsem v letech 2021 až 2024 přidal pořádání veřejných přednášek, seminářů a vzdělávacích vztahových dílen.

Dále jsem v průběhu uplynulých sedmi let na základě svých, vašich i našich společných zkušeností vytvořil a zmapoval komplexní proces fungování partnerských vztahů, který společně při sezeních využíváme.

V mém osobním životě mě baví prostorový minimalismus. Rád vyřezávám symboly a obrazy z kůry borovic a modřínů. Díky vlastnostem těchto materiálů mohu celý tvůrčí proces uskutečnit v krátkém čase. Je to pro mě skvělý relax, zejména při práci s partnerskými vztahy, jejichž součástí je i potřeba nechat věci jen plynout.

Jsem ženatý. Se ženou jsme spolu osm let. Já pocházím z východních Čech, žena je ze Šumavy. Pro zajímavost, takto nám to společně začalo. JAK JSME SE POTKALI

Velmi rádi bydlíme. Já se s oblibou věnuji Feng shui. Žena je účetní, která něžně sní o bylinkaření. Jak to jde, chodíme do přírody a výletíme po Čechách.

Naše oblíbené místo, kde jsme se potkali, a o pár let později i vzali, je oblast Blanského lesa v okolí jihočeské Kleti. V současnosti žijeme v Českých Budějovicích.

Za prvních 10 let jsem si prošel těmito terapeutickými, koučovacími a mentorskými kurzy a výcviky.

 • Rozepjatá křídla hlasu – Práce s hranicemi, vnitřní i vnější sebehodnota, schopnost být vidět a slyšet – Komala Amorim (2023)
 • Doba covidová – Dynamika bohatství, práce s pocity bezpečí, respektu a uznání, párová práce s konfliktem a obnovením partnerské komunikace, partnerská spolupráce (2020/2022…)
 • Cesta za vizí – vision quest – iniciační a inovační práce v partnerských vztazích – Zdeněk a Šárka Weberovi (2018/2019)
 • Vědomá mužská sexualita – mužsko-ženská polarita a dynamika ve vztazích – Gregor K. Steinmaurer (2016/2017)
 • Lidské učení o lásce, síle, zranitelnosti a humoru – párová a partnerská komunikace – Šárka a Zdeněk Weberovi (2015)
 • Dynamika bohatství Rogere Helmiltona – byznys kruhy a posilovna podnikání – Ctirad Hemelík (2014/2016)
 • Mužský kruh České Budějovice – iniciace a facilitace mužského kruhu (2014/2019)
 • Cesta pravého muže – komunikační technika Council pro sdílení v mužském kruhu – Zdeněk Weber, Vladimír Smutný, Richard Vojík (2013/2014)
 • Kurz Integrované psychoterapie – podle pana profesora Knoblocha a jeho ženy Jiřiny Knoblochové (2013)
 • Silvova metoda kontroly mysli – práce se sny, s pamětí a dynamikou myšlení – Dragan Vujovič a Kateřina Vujovičová (2011/2012)
 • Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích – inženýrský titul (1997/2002)
 • Zůstaňme v kontaktu.

  Sledujte inspiraci, zdroje a tipy pro rozvoj v partnerských vztazích na Facebooku nebo na Linked-inu.