+420 604 999 410
vit.hruska@post.cz
Vít Hruška – Partnerské vztahy Vít Hruška – Partnerské vztahy
  • Terapeutická spolupráce
  • Výklad pohádky
  • Partnerská dílna
  • O mně
  • Články
  • Kontakt
  • Terapeutická spolupráce
  • Výklad pohádky
  • Partnerská dílna
  • O mně
  • Články
  • Kontakt
  • Úvod
  • Recenze – zkouška

Recenze – zkouška

Zobrazené pouze 2 reference

Muž, 65 let

Já jsem se s Vítem mezi čtyřma očima setkal až po sérii setkání na mužském kruhu, kde nás bylo více. Myslím, že pro mě byla na začátku důvodem naší osobní spolupráce zvídavost a chuť na vlastní “retro”. Když chcete bilancovat a zároveň rozplétat některé životní uzly, je důležité mít dobrého a empatického naslouchajícího. Spolupráce s Vítem mi sedla. Byl jsem o dost více schopen vlastní sebereflexe. Postupně jsem si dovyjasnil co už mohu opustit, co uzavřít, kde mohu pokračovat.

Žena, 47 let

Nikdy jsem si nemyslela, že bych někdy obdobné služby potřebovala. Myslela jsem si, že jsem silná a že vždy vše zvládnu sama. Bála jsem se svěřovat "cizím lidem". Můj život se ale zamotal. Osobní problémy se střídaly s pracovními. Nejprve jsem celou situaci zkoušela řešit sama. Nešlo to. Spolupráce s panem Vítem Hruškou pro mě měla velký přínos. Podařilo se mi měnit zaběhlé vzorce svého chování, vyřešila jsem celou řadu problémů.

Všechny reference

Muž, 41 let

V určitých životních momentech se bez zkušené podpory zvenčí jen těžko obejdete. Silná stránka pana Hrušky je právě ona podpůrná energie, se kterou s vámi projde všechna úskalí vaší současné situace, přičemž ani na chvíli nepochybuje o vašich schopnostech dosáhnout cíle. Je naslouchajícím terapeutem a zkušeným motivátorem.

Paní Kristina

Pohádky mají úžasný terapeutický potenciál. Lidé si je vyprávěli od nepaměti, protože se mohli skrze vyprávění o někom jiném dostávat sami k sobě. Při povídání s panem Hruškou jsem si uvědomila, že mám svou oblíbenou pohádku ráda proto, že mě nějak sytí, něco mi přináší. Moje dospělé já ji zavrhlo jako nebezpečný zdroj mylných představ o vztazích, ale pan Hruška mi pomohl znovu objevit její dary. Ukázal mi jinou perspektivu a nabídl mi výklad, který pro mě pohádku rehabilitoval, takže mě dnes sytí jiným způsobem.

Paní Renata

Od výkladu pohádky jsem vlastně nic neočekávala, dalo by se říct, že jsem byla hlavně zvědavá :). Do příběhu a cesty hlavní hrdinky jsem se dokázala celkem snadno vcítit. Pomohlo mi, když mi pan Hruška zvědomil některou symboliku obrazů nebo postav, kterou jsem si buď v příběhu neuvědomovala vůbec, nebo třeba ne v souvislostech. Nikdy by mě samotnou nenapadlo, že TO, co mi tento výklad přinese, bude, že se dá z pohádky vystoupit, že se dá změnit její děj – to byl pro mě velký objev. Dovolilo mi to uvidět, jak se v nepohodlných opakujících se situacích ve svém reálném životě cyklím. Jenže vystoupit z toho kolečka můžu až ve chvíli, kdy si uvědomuju, že se cyklím, a v čem se cyklím. Nikdy bych nečekala, že pohádka může přinést takový vhled a podporu do praktického života. Děkuju! Renata

Pan Svatomír

Přesah, vícevrstevnatost, podněty pro vlastní kreativní, etické i psychologické zamyšlení. To mě na výkladu zaujalo. Například kdy má smysl podstoupit riziko a bojovat v neválečném slova smyslu. Také je pro mě tento výklad podnětem k tomu, začít číst pohádky osobně i svým vnoučatům. Podobně jako mi pohádky četl můj otec.

Paní Eliška

Samotnou mě překvapilo, že jsem si byla během chvíle schopna vzpomenout na čtyři různá období, kdy se ke mě pohádka, kterou jsem si pro výklad vybrala, vrátila. Pokaždé v trošku jiné variantě. Když mi pan Hruška ukázal tyto čtyři varianty vedle sebe, byla jsem fascinovaná. Dívala jsem se na řadu mých přání a jednotlivých životních rozhodnutí, od dětství až do nedávné minulosti, která na sebe vlastně navazovala. Bylo to jako spojit různé oblasti mého života a zjistit, že všechno je tak, jak má být. Že jsem šla nakonec vždycky správným směrem, i když se mi to mnohdy nezdálo. S větším odstupem mohu ještě říct, že mě vlastně obohatilo už jen to, že jsem tuto svoji pohádku mohla znovu vyprávět. Vlastně jsem ji vyprávěla sama sobě. Za to všechno velký dík.

Žena, 39 let

Když jsem pana Hrušku oslovila, byla jsem vyčerpaná a dost vážně jsem o sobě pochybovala. Vzpomínám si na naše první sezení, které mi dalo pocit, že vlastně možná nejsem úplně ztracený případ, že se s mojí situací dá něco dělat. Ze setkání jsem odcházela celá šťastná, protože mi odebralo ten pocit bezvýchodnosti. To, co jsem se během naší spolupráce naučila, bylo přestat se ve svých vztazích vyčerpávat. Pocitů nepochopení ubývá a můj život mi opět začíná dávat smysl.

Žena, 52 let

Při prvním setkání jsem se pana Hrušky zeptala, zda budeme mluvit jen o vážných věcech. Odpověděl, že ne. Měl pravdu. Nejen, že jsem byla během několika prvních sezení schopna mluvit i o věcech, o kterých bych se nikdy nenadála, že mluvit budu, ale jsou chvíle, kdy se smějeme... lidsky a srdečně.

Žena, 37 let

Spolupráce s panem Hruškou mi dává smysl a posouvá mě ke spokojenějšímu prožívání mých dní. Pan Hruška staví svoji práci na bezpečí a respektu, a to začíná u vytváření bezpečného a ohleduplného prostředí při sezení. Je pak jednodušší být k sobě laskavá a objevovat způsoby, jak se starat o vlastní vnitřní bezpečí, když je to při našem setkání prostě "ve vzduchu".

Žena, 41 let

Pan Hruška mi pomohl pochopit, jak funguje dynamika dlouhodobých vztahů, jak se proměňují a jakými přerody procházejí. V tom, co se jevilo jako krize, mi pomohl uvidět cennou příležitost, jak vztah posunout. Nešlo jen o teoretické rozebírání, ale dostávala jsem od něj konkrétní techniky a postupy, díky kterým jsem to, na co jsem přišla hlavou, mohla převést i do praxe. Ocenila jsem, že na mě nikdy netlačil a vždycky respektoval mou cestu.

Žena, 40 let

Pana Hrušku jsem si vybrala, protože jsem věděla, že vedl mužské kruhy, že má zkušenosti s různými mužskými příběhy. Opravdu mi pomohl lépe porozumět tomu, jak to v hlavě mého partnera funguje a proč někdy reaguje tak, jak reaguje. Díky němu jsem pochopila, jak důležitý je při komunikaci s partnerem pocit bezpečí. A to na obou stranách. Postupně, prakticky jsem se učila, jak se o svoje i partnerovo bezpečí postarat.

Žena, 31 let

Na pana Hrušku jsem dostala tip od svého kolegy, který s ním delší dobu spolupracoval. Dostala jsem se do životního období, kdy končily dva moje velké životní příběhy a já potřebovala podporu, abych se v tom všem vyznala a dokázala dát prostor vlastnímu zmatku a nejistotě. Potřebovala jsem se na svůj dosavadní život podívat s větším odstupem a nadhledem, a až potom jít dál. To se mi podařilo.

Žena, 43 let

Víta znám poměrně dlouho. Musím přiznat, že přijmout představu sebe sama v roli klienta a Víta v roli mého terapeuta, mi chvíli trvalo. Ale hned v úvodu naší spolupráce jsem byla velmi mile překvapena. Vít se umí dobře a přesně vcítit do druhého a navést ho na přemýšlení o jeho zkušenostech. A to z více stran současně. Moje schopnost pochopit nejen sebe, ale i svého partnera se výrazně zvýšila, množství konfliktních situací klesá. Jsem opravdu ráda, že jsem do toho nakonec šla.

Muž, 30 let

Nejprve mi přišlo zajímavé, mít svého kouče. Moci se s ním podělit o své myšlenky, ať současné, budoucí, ale jak jsem záhy zjistil, hlavně ty minulé. Krokem zpět jsem si začal lépe uvědomovat svoji současnou situaci. Vít mi pomohl zpomalit a zorientovat se. Když jsme spolu v létě začali chodit na konzultace do přírody, byly chvíle, kdy jsem měl silný pocit, že mi stačí, jak to všechno zrovna je. Na malou chvíli jsem od života nechtěl víc. Začít si v tomto smyslu znovu důvěřovat, mě překvapivě spojilo s radostí, kterou jsem už dlouho necítil.

Muž, 65 let

Já jsem se s Vítem mezi čtyřma očima setkal až po sérii setkání na mužském kruhu, kde nás bylo více. Myslím, že pro mě byla na začátku důvodem naší osobní spolupráce zvídavost a chuť na vlastní “retro”. Když chcete bilancovat a zároveň rozplétat některé životní uzly, je důležité mít dobrého a empatického naslouchajícího. Spolupráce s Vítem mi sedla. Byl jsem o dost více schopen vlastní sebereflexe. Postupně jsem si dovyjasnil co už mohu opustit, co uzavřít, kde mohu pokračovat.

Žena, 47 let

Nikdy jsem si nemyslela, že bych někdy obdobné služby potřebovala. Myslela jsem si, že jsem silná a že vždy vše zvládnu sama. Bála jsem se svěřovat "cizím lidem". Můj život se ale zamotal. Osobní problémy se střídaly s pracovními. Nejprve jsem celou situaci zkoušela řešit sama. Nešlo to. Spolupráce s panem Vítem Hruškou pro mě měla velký přínos. Podařilo se mi měnit zaběhlé vzorce svého chování, vyřešila jsem celou řadu problémů.

Všechny reference, jiný styl

Muž, 41 let

V určitých životních momentech se bez zkušené podpory zvenčí jen těžko obejdete. Silná stránka pana Hrušky je právě ona podpůrná energie, se kterou s vámi projde všechna úskalí vaší současné situace, přičemž ani na chvíli nepochybuje o vašich schopnostech dosáhnout cíle. Je naslouchajícím terapeutem a zkušeným motivátorem.

Žena, 39 let

Když jsem pana Hrušku oslovila, byla jsem vyčerpaná a dost vážně jsem o sobě pochybovala. Vzpomínám si na naše první sezení, které mi dalo pocit, že vlastně možná nejsem úplně ztracený případ, že se s mojí situací dá něco dělat. Ze setkání jsem odcházela celá šťastná, protože mi odebralo ten pocit bezvýchodnosti. To, co jsem se během naší spolupráce naučila, bylo přestat se ve svých vztazích vyčerpávat. Pocitů nepochopení ubývá a můj život mi opět začíná dávat smysl.

Žena, 52 let

Při prvním setkání jsem se pana Hrušky zeptala, zda budeme mluvit jen o vážných věcech. Odpověděl, že ne. Měl pravdu. Nejen, že jsem byla během několika prvních sezení schopna mluvit i o věcech, o kterých bych se nikdy nenadála, že mluvit budu, ale jsou chvíle, kdy se smějeme... lidsky a srdečně.

Žena, 37 let

Spolupráce s panem Hruškou mi dává smysl a posouvá mě ke spokojenějšímu prožívání mých dní. Pan Hruška staví svoji práci na bezpečí a respektu, a to začíná u vytváření bezpečného a ohleduplného prostředí při sezení. Je pak jednodušší být k sobě laskavá a objevovat způsoby, jak se starat o vlastní vnitřní bezpečí, když je to při našem setkání prostě "ve vzduchu".

Žena, 41 let

Pan Hruška mi pomohl pochopit, jak funguje dynamika dlouhodobých vztahů, jak se proměňují a jakými přerody procházejí. V tom, co se jevilo jako krize, mi pomohl uvidět cennou příležitost, jak vztah posunout. Nešlo jen o teoretické rozebírání, ale dostávala jsem od něj konkrétní techniky a postupy, díky kterým jsem to, na co jsem přišla hlavou, mohla převést i do praxe. Ocenila jsem, že na mě nikdy netlačil a vždycky respektoval mou cestu.

Žena, 40 let

Pana Hrušku jsem si vybrala, protože jsem věděla, že vedl mužské kruhy, že má zkušenosti s různými mužskými příběhy. Opravdu mi pomohl lépe porozumět tomu, jak to v hlavě mého partnera funguje a proč někdy reaguje tak, jak reaguje. Díky němu jsem pochopila, jak důležitý je při komunikaci s partnerem pocit bezpečí. A to na obou stranách. Postupně, prakticky jsem se učila, jak se o svoje i partnerovo bezpečí postarat.

Žena, 31 let

Na pana Hrušku jsem dostala tip od svého kolegy, který s ním delší dobu spolupracoval. Dostala jsem se do životního období, kdy končily dva moje velké životní příběhy a já potřebovala podporu, abych se v tom všem vyznala a dokázala dát prostor vlastnímu zmatku a nejistotě. Potřebovala jsem se na svůj dosavadní život podívat s větším odstupem a nadhledem, a až potom jít dál. To se mi podařilo.

Žena, 43 let

Víta znám poměrně dlouho. Musím přiznat, že přijmout představu sebe sama v roli klienta a Víta v roli mého terapeuta, mi chvíli trvalo. Ale hned v úvodu naší spolupráce jsem byla velmi mile překvapena. Vít se umí dobře a přesně vcítit do druhého a navést ho na přemýšlení o jeho zkušenostech. A to z více stran současně. Moje schopnost pochopit nejen sebe, ale i svého partnera se výrazně zvýšila, množství konfliktních situací klesá. Jsem opravdu ráda, že jsem do toho nakonec šla.

Muž, 30 let

Nejprve mi přišlo zajímavé, mít svého kouče. Moci se s ním podělit o své myšlenky, ať současné, budoucí, ale jak jsem záhy zjistil, hlavně ty minulé. Krokem zpět jsem si začal lépe uvědomovat svoji současnou situaci. Vít mi pomohl zpomalit a zorientovat se. Když jsme spolu v létě začali chodit na konzultace do přírody, byly chvíle, kdy jsem měl silný pocit, že mi stačí, jak to všechno zrovna je. Na malou chvíli jsem od života nechtěl víc. Začít si v tomto smyslu znovu důvěřovat, mě překvapivě spojilo s radostí, kterou jsem už dlouho necítil.

Muž, 65 let

Já jsem se s Vítem mezi čtyřma očima setkal až po sérii setkání na mužském kruhu, kde nás bylo více. Myslím, že pro mě byla na začátku důvodem naší osobní spolupráce zvídavost a chuť na vlastní “retro”. Když chcete bilancovat a zároveň rozplétat některé životní uzly, je důležité mít dobrého a empatického naslouchajícího. Spolupráce s Vítem mi sedla. Byl jsem o dost více schopen vlastní sebereflexe. Postupně jsem si dovyjasnil co už mohu opustit, co uzavřít, kde mohu pokračovat.

Žena, 47 let

Nikdy jsem si nemyslela, že bych někdy obdobné služby potřebovala. Myslela jsem si, že jsem silná a že vždy vše zvládnu sama. Bála jsem se svěřovat "cizím lidem". Můj život se ale zamotal. Osobní problémy se střídaly s pracovními. Nejprve jsem celou situaci zkoušela řešit sama. Nešlo to. Spolupráce s panem Vítem Hruškou pro mě měla velký přínos. Podařilo se mi měnit zaběhlé vzorce svého chování, vyřešila jsem celou řadu problémů.

Kontakt

+420 604 999 410

vit.hruska@post.cz

v.i.t.r.

Menu

  • Terapeutická spolupráce
  • Výklad pohádky
  • Partnerská dílna
  • O mně
  • Články
  • Vztahový slovník
  • Kontakt
  • Ochrana osobních údajů

Odkazy

  • Facebook
  • Linkedin

© 2024 Vít Hruška

  • Úvod
  • Terapeutická spolupráce
  • O mně
  • Kontakt
  • Zásady cookies (EU)